Jan van Haasteren 'Sports Day 2' – 81260H – 1000 kusů

John van Haasteren


Sdílej tuto stránku!

Puzzle Jana van Haasterena „Sportovní den 2“

Složil jsem tuto hádanku. Je to puzzle 'Sports Day 2' (Sportsday 2) – toto je číslo 81260H, vydání v roce 2013. John van Haasteren z Studio Jan van Haasteren† Je to tato hádanka:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 puzzle 1000 dílků číslo 81260H 600x444
a toto je krabice:
Jan van Haasteren Sports Day 2 81260H puzzle 1000 dílků


Toto puzzle je dostupné i v jiných variantách

Je to proto, že v puzzle s velmi velkými dílky, tzv.Hlavolamy Jan van Haasteren XXL' (více informací o 'Co je XXL puzzle'):

číslonázevPočet kusůRokkreslíř
17218Sportovní den 2 XXL2522012John van Haasteren


Jan van Haasteren Sports Day 2 - sběratelský kousek!

Protože je tato hádanka – z nějakého důvodu – tak vzácná a těžko dostupná, natočil jsem o ní samostatné video. Můžete tedy přesně vidět, jak to vypadá. Toto je a skandinávské vydání. K dostání je také pod číslem 17218, ale to je 252 kusů XXL. XXL jsou extra velké dílky puzzle. Toto je video, kde můžete tuto hádanku dobře vidět:

Poznámka: Nezaměňujte tuto hádanku Sports Day 2 s jinou hádankou, která je velmi podobná jménem, ​​což je hádanka: „Sportovní den Jana van Haasterena“ (vydání 2018).


Sběratelský předmět prodán – 110 eur (4. října 2021)

Poté, co jsem toto položil, prodal jsem ho prostřednictvím skupiny puzzle na Facebooku.Jan van Haasteren Exchange and Sales group'. Přesto je fajn, když to skončí u opravdových nadšenců. Přihazovalo se značné množství a nakonec byl prodán za 110 eur! Normálně za bazarový Jan van Haasteren zaplatíte asi 10 eur. Podívejte se na část této facebookové skupiny s překvapenými reakcemi, proč se za tuto hádanku platí tolik:
Prodej Jan van Haasteren Sportovní den 2


Prodaný sběratelský předmět – 97,50 eur (18. března 2022)

Tento Sports Day 2 jsem si mohl koupit někde na zahraničním webu za 80 eur. Docela drahé, ale pěkné nabídnout ostatním lidem. Tentokrát jsem ji mohl prodat znovu za 110 eur, ale kvůli pravidlům hry jsem ji prodal za 97,50 eur, viz tento příspěvek na Facebooku:
rsz_schermbeeld_2022-03-18_om_202511


A co se stane s touto velmi vzácnou hádankou?

Správně, ano, ztratil kousek skládačky! Nechtěj to vědět. Téměř nikdy neztratím dílek skládačky. Co případ chce? Moje přítelkyně se chystá vysát obývák robotickým vysavačem. Moje velmi vzácné puzzle Sports Day 2 je na podložce puzzle v obývacím pokoji. Myslí si: robotický vysavač to zvládne. A ty už cítíš, že se to blíží....Přijdu domů a ona říká: Ztratila jsem kousek skládačky. Ne!!! Noční můra pro každého luštitele a zvláště pro puzzle Jan van Haasteren Sports Day 2. Hledala a nemohla kus najít, ani v robotickém vysavači. Okamžitě koukám do odpadkového koše, už hledala a on tam taky nebyl, řekla. Stejně se dívám. A ano: mezi 1 velmi velkým zacucháním vlasů najdu jediný dílek své skládačky. V každém případě to skončilo dobře... fuj


Nezaměňujte tuto hádanku s hádankami „Sportovní den“ a/nebo „Olympijské hry“

Tuto hádanku „Sportovní den 2“ můžete snadno zaměnit se dvěma hádankami níže. Je to proto, že se zdá, že jde o olympijské hry, všechny sporty, které vidíte, jsou (myslím) také olympijské sporty. Jan také zahrnuje například Eddie The Eagle – který také účinkoval během olympijských her. Ale přesto se tomu říká jednoduše „Sportovní den 2“:


Obecná recenze hádanky „Sportovní den 2“.

Udělal jsem obecnou recenzi na tuto hádanku:

Níže uvedené položky jsou vtipné nebo zábavné položky, které jsem našel. Určitě je jich víc, ale najděte si je sami.
– Výšky skokanských můstků.
Jakmile tam ty výšky jsou, říkám si: jsou výšky skokanských můstků správné nebo je vymyslel sám Jan van Haasteren? Musel jsem se na to podívat. Výšky skokanských můstků v bazénech jsou: 1 metr, 3 metry, 5 metrů, 7,5 metrů a 10 metrů. Tyto výšky 2 metry a 6 metrů proto neexistují:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 – Výškové skoky do vody 1 – 3 – 5 – 75 – 10
– Podpis v pravé dolní části skládačky „JOH“.
To je charakteristika Jana van Haasterena – JOH znamená „Johannes“ a to bylo jeho celé křestní jméno. Někdy se také říká JvH. Pokud chcete vědět, co to znamená, přečtěte si stránku 'Studio Jana van Haasterena':
Jan van Haasteren Sportovní den 2 – podpis JOH
– Připínáček.
Připínáček je opakujícím se prvkem v hádance Jana van Haasterena (celý seznam opakujících se prvků). Nevidíte to tak často a je velmi těžké to najít, proto to zvýrazním; není moc hezké, když šlápnete do připínáčku, než půjdete pro olympijskou medaili:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 - Připínáček
– Rybí kost.
To je také jeden z mnoha opakujících se prvků. Zdůraznil jsem to zde. Více informací případně o této rybí kosti:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 – Rybí kost
- Pódium.
Samozřejmě fantasticky vymyšlená místa 1, 2 a 3, která vidíte, ale Jan vylosoval i místo 1/2. To mě rozesmálo nahlas! Pěkné je samozřejmě také číslo 2, které propadá fází:
Sportovní den Jana van Haasterena 2 - pódium 12
– Archer Art.
Lukostřelba je velmi známá značka v lukostřeleckém sportu.
Jan van Haasteren Sportovní den 2 - Lukostřelba Lukostřelba
– Cor du Buy.
Cor du Buy bylo opravdu velké jméno ve stolním tenise. Opět je zde stručný popis Wikipedia:
Cornelis (Cor) du Buy (Amsterdam, 8. ledna 1921 – Amstelveen, 11. listopadu 2011) byl holandský hráč stolního tenisu. Devětkrát se stal nizozemským mistrem ve dvouhře, osmkrát ve čtyřhře mužů a pětkrát ve smíšené čtyřhře. Jeho kariéra začala v roce 1937, kdy vyhrál svůj první národní titul ve dvouhře ve věku šestnácti let. To trvalo až do roku 1955, kdy získal svůj devátý titul. Ve věku osmnácti let založil Du Buy v roce 1939 jako student HBS svou vlastní společnost 'Cor du Buy'. Dovážel míčky na stolní tenis, vyrážel na ně své jméno a prodával je do sportovních obchodů. Po válce jeho bratr Jaap udělal společnost velkou ve stolních tenisových stolech a dalších atributech stolního tenisu a značka Cor du Buy se stala pojmem. V roce 1979 továrnu v Baarnu oba bratři prodali, po čemž následoval v roce 1981 bankrot.“
A nějaké staré živé záběry z demonstrace stolního tenisu Cor du Buy v roce 1957. Staré záběry!

Jan van Haasteren Sportovní den 2 – Cor du Buy
— Eddy The Eagle.
Pořád ho znám. který pochází z roku 1988 (tehdy mi bylo 19 let). Myslím, že ho znal i Jan van Haasteren (Tehdy 52letý Jan – narozen v roce 1936), nebo četl velmi dobře. Ale určitě ho musel znát a pamatovat si ho. Nejlepší popis najdete na Wikipedia o Eddy The Eagle:
„Edwards se stal světově proslulým svou účastí na zimních olympijských hrách v roce 1988 v Calgary. Předtím už startoval na mistrovství světa v roce 1987 a obsadil tam 55. místo. Byl prvním britským skokanem na lyžích, který kdy soutěžil na olympijské scéně, ale proslavil se spíše svou neznalostí tohoto sportu. Za prvé, neměl s sebou svou váhu. Vážil tehdy asi 82 ​​kilogramů, tedy o více než 9 kilogramů těžší než nejtěžší z ostatních účastníků skoků na lyžích. Nosil také brýle, jejichž skla se neustále zamlžovala. Díky tomu při skákání z rampy téměř nic neviděl. Na skocích na 70 i 90 metrů tedy skončil poslední. Jeho způsob skákání, neobvyklý vzhled a nedostatek úspěchu ho učinily extrémně oblíbeným u následovníků her po celém světě. Z ničeho nic byl olympijskou legendou a světově proslulým. Jeho styl skákání a způsob, jakým dopadl, byly přirovnány k pádu orla, což mu vyneslo přezdívku Eddie the Eagle. Čím horší byl výkon, tím populárnější byl. Po hrách se stal vítaným hostem mnoha talk show po celém světě a tu a tam mu bylo dovoleno přestřihnout nejrůznější pásky. Edwards se přestěhoval do Calgary a nastěhoval se k jednomu ze svých fanoušků. O několik let později napsal knihu a vydal video, oba s názvem On the Piste. On také zaznamenal Top 50 hit ve Spojeném království s písní Fly Eddie Fly. Přestože nemluvil finsky, nazpíval dvě písně ve finštině, včetně překladu Fly Eddie Fly. V roce 1992 byl prohlášen bankrot, protože nevykazoval správně své finance. Vrátil se do Velké Británie studovat práva v Leicesteru. V roce 2002 koupil práva na Edwardsův příběh americký producent. V roce 2013 Edwards vyhrál finále Splash!, britské skokové show od Sterren Jumping, s mentorem Tomem Daleym.
A pak nějaké živé záběry Eddieho:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - Eddy The Eagle


Tato hádanka se také objevila jako skandinávská hádanka

Tento hlavolam se objevil i v tzv. skandinávské variantě. Co je to skandinávský hlavolam Jan van Haasteren a které všechny skandinávské hlavolamy jsou od Jana van Haasterena, si můžete přečíst prostřednictvím:
- Hádanky Jan van Haasteren Skandinávie
– zobrazit přehled pomocí všechny hádanky Jan van Haasteren Skandinávie


Položení této hádanky

Dal jsem tuhle hádanku na jednu Logická podložka Qualico pro puzzle do 1500 dílků. Taky se chystám udělat tuhle hádanku rám v Xenos puzzle rámu 50×70 centimetrů, abyste viděli, jak dobrý a puzzle 1000 dílků o rozměrech 68×49 centimetrů se vejde do rámu puzzle 50×70 centimetrů. Navíc je to neuvěřitelně zábavná hádanka, ve které je zapojeno mnoho sportů. A samozřejmě se během těchto sportů a s nimi děje spousta vtipných a podivných věcí.

Jak vidíte, nejprve jsem položil okraje skládačky. Pak jsem začal třídit podle barev a začal s bazénem včetně skokanského můstku vpravo dole na skládačce. Vidíte, že se jedná o vertikální hlavolam a že je složitější skládat. Výsledek asi po 2 hodinách zmatení:
Jan van Haasteren Sports Day 2 puzzle 1000 dílků číslo 81260H po 2 hodinách 600x444

Stůl na stolní tenis je již položen, ale oranžové části atletické dráhy jsou velmi obtížné, včetně červenobílých plotů, kterých je tam hodně. A můj výsledek po asi 3 hodinách zmatení:
Jan van Haasteren Sports Day 2 puzzle 1000 dílků číslo 81260H po více než 3 hodinách 600x444

Ještě jsem tu trať nedokončil. Zelenou trávu se všemi sporty, které se na ní dělají, jsem ještě dokázal:
Jan van Haasteren Sports Day 2 puzzle 1000 dílků číslo 81260H 85% hotovo 600x444

A nakonec jsem to dokázal dokončit, zvláštní pocit, abych dokončil tak vzácnou hádanku:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 puzzle 1000 dílků číslo 81260H 600x444


Jan van Haasteren 'Sportovní den 2' 1000 kusů - Opakující se prvky

Na tomto hlavolamu je hezké, že po hlavolamu je ještě jakýsi hlavolam hledání. Hledáte pevné opakující se prvky od Jana van Haasterena. Najdete je všechny, nebo tam prostě nejsou? Krab, zuby, žraločí ploutev, daňový úředník, šípy, ruce, oči atd. atd. V této skládačce je jich spousta a já jsem natočil filmy a obrázky níže. Zkuste si je sami najít, než si je prohlédnete níže.


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 1: Baron van Tast tot Zeveren

Baron van Tast tot Zeveren, který se pozná podle černých kotlet. obtížné najít, protože se účastní velké masy sportovců (více informací o Baron van Tast tot Zeveren?):

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Baron van Tast tot Zeveren


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 2: Policie a Boef

Zločinec je opět přítomen, ale policii se mi nepodařilo najít, vy?

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Boef


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 3: De Bril - 3x

Brýle je často těžké najít. Ale podařilo se mi to najít 3x, mrkněte - na kulečníkový stůl:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Brýle - 2
Brýle v trávě:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Brýle - 3
Brýle visící nad modrou značkou se šipkou:
Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Brýle -1


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 4: Žraločí ploutev

Slavná žraločí ploutev Jan van Haasteren, jeho ochranná známka:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - De Shark Fin


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 5: Krab

Je tam i krab – trochu zelený:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se živel - krab


Puzzle Jan van Haasteren 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 6: Tlustá žena / tchyně

Tlustá žena a s ní menší úhledně oblečený muž. Stal se známějším resp vyrobil Jan van Haasteren jako tchyně:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Tlustá žena Tchýně


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 7: De Handjes

Také v této hádance lze vidět mnoho rukou na velmi zábavných místech. Nehledal jsem je všechny:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Ruce


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 8: Autoportrét Jana van Haasterena

Jan van Haasteren se také často kreslí do puzzle (autoportrétu), je těžké ho najít, ale je mezi všemi ostatními sportovci:

Sportovní den Jana van Haasterena 2 - opakující se prvek - autoportrét Jana van Haasterena


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 9: Věšák na šaty

Nechybí ani ramínko na šaty, tentokrát na něm nevisí kravata ani kalhoty:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Ramínko na šaty


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 10: Periscope

Periskop je velmi běžný, někdy v červené, ale téměř vždy v modré:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Periskop


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 11: Omítky

Na fotce mám 1 příklad náplasti – no, určitě vidíte 2 – pozorně se podívejte mezi všechny lidi, často jsou náplasti na lidech (kam patří):

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Omítky


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 12: Prd

Prd má často tvar noty, velmi těžko se hledá (více informací o prd):

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Prd


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 13: Doutník

Doutník, těžko najít:

Sportovní den Jana van Haasterena 2 - opakující se prvek - Doutník - 1


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 14: Tinus Trotyl

Tinus Trotyl je jednou z mnoha kreslených postaviček, které Jan van Haasteren představuje ve svých hádankách – Jan van Haasteren býval karikaturistou:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Tinus Trotyl


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 15: The Saw

Saw je velmi běžná, někdy je obtížné ji najít:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Saw


Puzzle Jana van Haasterena 'Sportovní den 2' - opakující se prvek 16: Černý pavouk na niti

Sotva vidět, ale je to tam černý pavouk na niti, také opakující se prvek:

Jan van Haasteren Sportovní den 2 - opakující se prvek - Černý pavouk na niti


Jak dlouho vám bude trvat, než dokončíte toto 1000 dílkové puzzle?

Toto puzzle jsem vyrobil ve svém volném čase a vyrobil jsem ho na podložce puzzle. shrnuto:
Vysvětlení celé hádanky a rozložení okrajů:
40 minut.
Položení zbytku puzzle:
7 hodin
Celkový čas strávený na této hádance:
Asi 8 hodin.
Toto je průměrná doba, kterou mi trvá dokončení hádanky Jana van Haasterena.


O Jumbo hádankách

Jumbo_Logo
Jumbo (neplést s naším supermarketem Jumbo!) vyrábí hračky, hry a hádanky. Jumbo například vytvořilo velmi známé hry jako „Člověk se nezlobí“ a „Stratego“ a „PimPamPet“. Hry, které existují po generace a stále je hodně hrají mladí i staří. Jumbo vyrábí a vyvíjí hračky přibližně od roku 1900. V prvních letech společnosti se do Nizozemska dovážely pouze hračky z jiných zemí. Zhruba od roku 1930 však bylo rozhodnuto vyrábět i vlastní hračky, v té době vyrábět dřevěné hračky, což bylo v té době velmi populární. Téměř všechny hračky v těchto letech byly vyrobeny ze dřeva. Důležitým bodem bylo, že hračky vyrobené Jumbo musely být velmi kvalitní; muselo to být silné jako slon. Slon na něm musel stát! Červený slon je po léta charakteristickým znakem her a hlavolamů Jumbo. Název Jumbo a červený slon spolu tvoří logo asi od roku 1935. Slona Jumbo kreslí pan Möhr. Pracoval v reklamní agentuře a pravidelně se upsal Hausemann & Hötte. Pan Möhr byl v jednu chvíli pověřen, aby navrhl krásné nové logo slona pro hračky Hausemann & Hötte. Logo se od té doby trochu změnilo. Například oko během let vyrostlo a o něco více kleslo, výsledkem je přátelštější slon.

V minulosti se slon nepoužíval pouze v červené barvě, ale ve všech druzích barev, jako je modrá, žlutá, černá, bílá a zelená. Všechny ty barvy byly útulné a hravé. Jednou byl například na krabici žlutý slon a podruhé červený. Obvykle se hledalo, která barva nejlépe odpovídá barvě krabice. Až koncem 60. let byl definitivně vybrán červený slon. Červená je barva, která vyniká a přitahuje pozornost.

Od roku 1945 se Jumbo také začalo zaměřovat na hry vyrobené z kartonu. Jumbo je tedy již léta zárukou velmi silné kvality! Jumbo je jedinečná holandská společnost s bohatou historií se sídlem v Zaandamu. Pro Jumbo pracuje asi 130 zaměstnanců. S obratem 75 milionů EUR je Jumbo středně velkým evropským hráčem v oblasti hraček. Jumbo má prodejní kanceláře v Nizozemsku, Belgii, Německu a Spojeném království. Exportují do více než 25 zemí světa.

V roce 1980 Jumbo zahajuje výrobu Jan van Haasteren Puzzles.


Jan van Haasteren 'Sportovní den 2' – 81260H – 1000 kusů – kde koupit?

poskytovatel cena Na webové stránky
Nikde na prodej Nikde na prodej Kup nyní

Jan van Haasteren „Sportovní den 2“ – 81260H – 1000 kusů – Specifikace

EAN
Číslo puzzle 81260H
Druh produktu skládačka

Recenze na tuto hádanku

Přidat recenzi
1
2
3
4
5
Poslat
     
zrušit

Přidat recenzi

Puzzle 1000 dílků
Průměrné hodnocení:  
 recenze 1
dveře Gerben van Vineyards op Puzzle 1000 dílků
Pěkné sportovní!

Napsal jsem výše uvedenou recenzi a myslel jsem si, že je to velmi zábavné puzzle. A dělá to extra zvláštní, když víte, že je téměř nemožné najít nebo koupit! Navíc velmi pěkné JvH s rozpoznatelnými vtipnými prvky. Vertikální puzzle......

Složil tuto hádanku? Nahrajte svou fotku + případně text

Pokud jste tuto skládačku vyrobili, nahrajte nám prosím svůj hlavolam včetně textu, jak jste ho k výrobě tohoto hlavolamu našli.

Sdílej tuto stránku!