rámování puzzle

Rámování puzzle: jak to děláte?
Pravidelně mi také přijde, že na puzzle pracujete už velmi dlouho (sestavit vlastní foto puzzle mi trvalo 13 hodin!!). Pak je někdy trochu škoda, že jej téměř ihned po vyrobení rozeberete a vložíte do krabice. Jeho výroba je samozřejmě také velká zábava. Někdy ale chcete mít možnost prohlížet si (foto) puzzle ještě déle. A darování zarámovaného puzzle může být samozřejmě i velmi milým dárkem, který někomu věnujete. Jako dárek můžete dát dohromady například foto puzzle a krásný fotorámeček. Zarámování nebo zarámování puzzle nebo závěsného systému puzzle: je to stejné a zde se přesně podívejte, jak to můžete opravit.
Pozn.: Rámování puzzle 1000 dílků? Udělal jsem pro to samostatnou stránku, pokud chcete vidět příklad, přečtěte si 'Rámování puzzle 1000 dílků"

Puzzle, které se vám moc líbí, si můžete zarámovat a například pověsit na zeď nebo ho někomu věnovat jako dárek. Ale jak zarámovat puzzle, které jste vytvořili? Vysvětluji vám to na této stránce. Existují tři možnosti:

Ne. Co to děláš?
1. Zarámujte si puzzle bez lepidla na puzzle.
Přečtěte si více níže
2. Zarámujte si puzzle lepidlem na puzzle.
Přečtěte si více na stránce "Lepidlo na puzzle"
3. Puzzle nezarámujte, ale zavěste nebo položte.
Přečtěte si více na stránce 'Závěsné puzzle bez rámu'

1. Zarámujte si puzzle bez lepidla na puzzle

Velkou výhodou rámování puzzle bez lepidla je, že puzzle lze stále znovu rozebírat. A pak se dá v případě potřeby vyměnit nebo předělat. A své oblíbené (foto) puzzle si můžete na chvíli pověsit na zeď u vás doma. To vám dává extra potěšení z vaší hádanky.
Pro výběr vhodného rámu pro vaše puzzle doporučuji postupovat podle níže uvedených kroků.

Krok 1: Určete rozměry puzzle
Níže si můžete přečíst text pro Krok 1, ale také jsem natočil video, které ukazuje, jak určit velikost seznamu hádanek na základě rozměrů vaší hádanky:

Je důležité, abyste si nejprve zkontrolovali rozměry puzzle, které jste vyrobili. Tyto rozměry jsou vždy uvedeny na boční straně krabice puzzle. Jako příklad na fotce níže rozměry na bocích puzzle značek: JUMBO (Jan van Haasteren), KING, Ravensburger. Vidíte, že puzzle KING a JUMBO mají stejné rozměry, a to šířku 68 centimetrů a výšku 49 centimetrů. Zatímco puzzle KING má jiný rozměr, a to 70 centimetrů na šířku a 50 centimetrů na výšku. Pokud chcete znát všechny rozměry nebo velikosti nebo formáty všech hádanek, podívejte se na stránku 'Rozměry hádanky".
Velikosti 3 různých značek puzzle všech 1000 dílků:
rámování-puzzle-1000-dílků-různé-velikosti-puzzle-600-444

Krok 2: Určete materiál rámu puzzle
Rámečky puzzle můžete zakoupit v různých materiálech, jmenovitě:

  • dříví
  • hliník
  • plast

Krásný rámeček puzzle dělá zarámované puzzle ještě krásnější. Puzzle v krásném balení! Pěkné puzzle v žádném pěkném puzzle rámu je samozřejmě trochu škoda. V HEMA jsem si koupil rámeček na puzzle pro své foto puzzle. Podívejte se na toto rozbalovací video a uvidíte také tipy, na které byste si měli dát pozor při nákupu rámu puzzle (video tedy částečně obsahuje i krok 3):

Krok 3: Kupte si rámeček na puzzle nebo fotorámeček: věnujte pozornost svým rozměrům!
Objednejte si rámeček na puzzle online nebo si rámeček kupte v obchodě. Dobře si prohlédněte rozměry svého puzzle. A pamatujte, že vždy budou nějaké malé kousky vnějších částí skládačky zakryté okrajem rámu skládačky. Ale v zásadě to nemusí být velký problém. To je jen velmi malý kousek. Pokud máte například puzzle 1000 dílků ve standardním rozměru 68×49 centimetrů (další standardní rozměr puzzle 1000 dílků je 70×50), kupujete i rám puzzle 68×49 centimetrů. Všechny rozměry všech značek puzzle najdete na stránce 'Rozměry puzzle'. A také si můžete na internetu vyhledat výraz fotorámeček; puzzle rám je téměř vždy stejný jako fotorámeček. Máte jak rámečky na puzzle, tak fotorámečky ve všech druzích materiálů, kvalit a cen. Puzzle si ale můžete snadno zarámovat do fotorámečku, který si koupíte.
Možná pěkný podrobný příklad rozměrů seznamu hlavolamů a rozměrů hlavolamu, které k němu patří, najdete na stránce, kterou jsem vytvořil o HEMA Foto puzzle 50×70. Co zde uvidíte: HEMA prodává rám puzzle 50×70, samozřejmě také pro puzzle 50×70. Skutečné rozměry rámu puzzle jsou ale 73×53. S těmito rozměry se však tloušťka hrany na 2 stranách (2 x 2 centimetry) zmenšuje. Takže puzzle perfektně sedí. No, přečtěte si stránku a podívejte se na videa na této stránce.

Krok 4: Ujistěte se, že máte puzzle na zadní straně rámu puzzle
Na tohle jsem předem nemyslel a nejdřív jsem puzzle složil a pak si řekl, že ho chci zarámovat. Ale pak máte problém: jak dostanete své puzzle na zadní stranu rámu obrazu v jednom kuse? A jak potom dostanete puzzle včetně zadní strany do rámečku? No, udělal jsem to, čtěte dál a podívejte se na video. Ideální však samozřejmě je, pokud jste si rámeček na puzzle zakoupili předem a puzzle umístíte přímo na zadní stranu rámečku. Předejdete tak celému nemotornému kroucení vašeho puzzle a tvrdé plastové desky nebo skleněné desky. Koneckonců, je neuvěřitelně obtížné vyřešit hádanku - aniž by se rozpadla! – umístit na zadní stranu rámečku obrazu. Ale povedlo se mi to svým způsobem, určitě se podívejte na video. Jak mě tedy vidíte v následujícím videu – umísťuji puzzle na zadní stranu rámu puzzle z tvrdého kartonu:

Natočil jsem o tom další video, kde můžete vidět, jak to dělám:

A nakonec video trochu jinak:

Celý podrobný plán, jak zarámovat puzzle bez lepidla v rámu puzzle Xenos, můžete vidět na stránce 'Rám puzzle Xenos 50×70".

Krok 5: Nyní umístěte zadní stranu, na které puzzle leží, do rámu puzzle
Poslední částí je umístění zadní části rámu puzzle včetně puzzle do vašeho rámu. Nyní dokončujeme celý projekt rámování! Jak daleko jsme se však nyní dostali: puzzle leží na tvrdé kartonové zadní straně rámu puzzle. Nahoru pak položíme tvrdý plastový plát. Nejzáludnější část je nyní: musíte celou tuto věc otočit a správně ji najít v seznamu hádanek. V ideálním případě je užitečné, když toto obracející puzzle skládáte se skleněnou deskou a tvrdým kartonem. Máte velkou šanci, že se vaše puzzle rozpadne. A změřil jsem si, že skládání tohoto foto puzzle mi trvalo 13 hodin. Nakonec jsem to zvládl sám, ale je to trochu zapotka!
Jak na to se můžete podívat v následujícím videu:

Pokud jste také provedli tento krok, je připraven! A vypadá to fakt pěkně:
Puzzle-rámování-puzzle-1000-dílků-hotovo
A vidíte, visí na zdi:
Puzzle-rámování-puzzle-1000-dílků-na-zeď

Čtěte více
Méně čtěte

Rám na puzzle 50x70 HEMA - Přírodní - Dřevo

Rám puzzle 50×70 (Natural + Wood) od HEMA na puzzle 1000 dílků. Přečtěte si moji recenzi.

Rám puzzle 50x70 HEMA - Černá - Dřevo

Rám puzzle 50×70 (černá + dřevo) od HEMA na puzzle 1000 dílků. Přečtěte si moji recenzi.

Rám na puzzle 50x70 Xenos - Bílá - Plast

Rám na puzzle 50×70 (bílá + plast) od Xenos na puzzle 1000 dílků. Přečtěte si moji recenzi.

Rám na puzzle 68x49 Homedecoration Easy - Bílá - Plast

Rám puzzle 68×49 (bílá + plast) od Homedecoration na puzzle 1000 dílků. Přečtěte si moji recenzi.

Ikea rám puzzle 50x70 černý

Rám puzzle 50×70 (Black + sololit) z Ikea na puzzle 1000 dílků. Přečtěte si moji recenzi.