Jak funguje podložka na puzzle

Jak podložka puzzle funguje, je v podstatě docela jednoduché. Níže vám vysvětlím všechny možnosti podložky na puzzle. A jaké jsou výhody a nevýhody podložky na puzzle. Podložka na puzzle je užitečná, pokud skládání puzzle trvá několik dní a chcete mezi tím puzzle uklidit. Bez nutnosti znovu vysvětlovat všechny kousky. To je výhoda podložky puzzle: do podložky puzzle srolujete celé puzzle, včetně dílků skládačky, které jsou stále na podložce. I když je váš hlavolam hotový například jen z 10 %, vše celé srolujete do své podložky. Svou podložku s puzzle položíte nebo položíte někde jinde ve svém domě. A: po několika dnech můžete svou podložku znovu vzít a rozvinout a můžete okamžitě pokračovat v hádankách! Funguje velmi dobře! Všiml jsem si však, že někteří lidé na pohodlnost podložky s puzzle přísahají a jiní ne. Jaké jsou výhody a nevýhody puzzle podložky? Níže jsem vytvořil možný seznam, ale zdá se, že existují téměř dva tábory: tábor podložek na puzzle a tábor kufrů na puzzle. Vidět nebo zažít to, co preferujete!!

Témata puzzle mat na této stránce:

Výhody podložky na puzzle

Udělal jsem několik soupisů věcí, které lidé zmiňují, výhody níže nejsou mými výhodami, ale mohou to být možné výhody:

 • Puzzle se snadno pohybuje
 • Puzzle pěkné a přehledné: všechny dílky puzzle jsou na 1 podložce
 • Podložku s puzzle lze snadno uchopit a začít si lámat hlavu po dobu 10 minut a také velmi snadno skladovat: obojí s minimální námahou
 • Svou puzzle aktivitu můžete přesunout na několik dní, protože puzzle můžete odložit
 • Snadno se skladuje, protože zabírá málo místa, lze jej skladovat ve stoje
 • Nemusíte všechny dílky skládačky vkládat zpět do krabice, což ušetří spoustu času
 • Hádanky dobře v jakémsi 'cítil'-Podklad
 • Dílky puzzle se snadno posouvají na podložku puzzle
 • Nárazy – pokud existují! – se z nich dá poměrně snadno dostat žehlení podložky puzzle
 • Puzzle podložky nejsou drahé, k dispozici od 15 eur. Bit v závislosti na velikosti podložky puzzle, kterou potřebujete
 • Pokud se na něj dostane zvířecí chlup: podložku puzzle snadno očistíte vlhkým hadříkem

Nevýhody podložky na puzzle

Udělal jsem několik soupisů věcí, které lidé zmiňují, níže uvedené nevýhody nejsou moje, ale mohou být potenciálními nevýhodami:

 • Některé dílky skládačky mohou při srolování podložky vypadnout z podložky
 • Některé dílky skládačky se mohou převrhnout, když srolujete a rozbalíte podložku skládačky, takže musíte ještě otočit (x) počet dílků, než budete moci začít znovu hádat.
 • Skládačky se „poškodí“, když je srolujete do podložky
 • Puzzle se může rozpadnout při rolování nahoru nebo dolů
 • Dílky skládačky se zachytí na volných vláknech
 • Puzzle mat může vyjít z krabice / balení v některých případech hrbolatý, když si ji koupíte
 • Skládačky jsou není snadné klouzat po podložce puzzle
 • Pokud máte domácí mazlíčky, zvířecí chlupy se mohou dostat na podložku puzzle

Co je v krabici s podložkou na puzzle?

Krabice podložky puzzle obvykle jednu obsahuje lepenková trubice které si sami sestavíte z několika částí. Je jich také několik elastické pásky in (2 nebo 3), které vložíte kolem puzzle, když jste puzzle omotali kolem kartonové trubky. Tímto způsobem upevníte podložku kolem kartonové trubky. Například obsah tato puzzle podložka JUMBO:
jumbo_puzzelmat_voor_puzzel_van_1000_1500_2000_en_3000_stukjes_alles_uitgepakt-600x444

JUMBO Puzzle podložka pro puzzle 1000, 1500, 2000 a 3000 dílků.

Z jakého materiálu je puzzle podložka vyrobena?

To samozřejmě závisí na značce a typu podložky, kterou kupujete, ale obvykle se vyrábí z jednoho typu plstěnou tkaninou. Látka, o které si jeden člověk myslí, že je hezká látka na puzzle a druhý se nelíbí.

Sestavení kartonových trubek z krabice

Obvykle jsou v krabici 2 nebo 3 tvrdé kartonové trubky a tyto kartonové trubky musíte sestavit. Obvykle je to docela snadné. Natočil jsem video, kde můžete vidět, jak tyto kartonové trubičky vypadají a jak je poskládat:

Srolování podložky puzzle: jak to funguje?

Výhodou podložky na puzzle je, že ji snadno srolujete. Můj tip: Dbejte na to, aby dílky nebyly příliš blízko okraje, protože když začnete svou podložku skládat, dílky vypadnou. To můžete vidět ve videu níže (tuto podložku puzzle můžete vidět ve videu):

Další video o tom, jak srolovat podložku puzzle:

Upevnění elastických pásů podložky puzzle

V závislosti na velikosti puzzle podložky, kterou jste si koupili (pro puzzle o 1000 nebo 1500 nebo 2000 nebo 3000 dílcích), existují 2 nebo 3 elastické pásy, které otočíte kolem kartonových trubic, kolem kterých je vaše puzzle podložka umístěna. Zpočátku jsem si neuvědomovala, jak ty gumičky fungují, protože jsem se je snažila obejít a sundat, protože byly součástí balení / krabice. Ve výchozím nastavení jsou elastické pásky vždy v krabici s konci připevněnými k sobě.
Dvě videa ukazují, jak obtížné je nesprávně používat elastické pásky – takže zde je návod, jak to NEDĚLAT:
Video 1: Elastické pásy je velmi obtížné obejít podložku puzzle srolovat. Podívejte se, když srolujete podložku s puzzle:

Video 2: A video, jak těžké je položit podložku odvíjí a chcete sundat elastické pásky:

Video, jak byste MĚLI používat gumičky – což jsem dlouho nevěděl/nechápal:

Rozbalování podložky puzzle: jak to funguje?

Rozbalení je snadné. Svou podložku si vezmete z místa, kde jste ji odložili. Položte ho na podlahu a rozviňte. Jak někdy uvidíte, z podložky puzzle stále vypadávají kousky. To proto, že některé kousky budou při srolování podložky příliš blízko okraje. Viz také předchozí video. Pokud tedy dáte dílky příliš blízko k okraji podložky s puzzle, dílky z podložky vypadnou jak při srolování, tak při rozbalování. Podívejte se na další video (tuto podložku puzzle můžete vidět ve videu):

Další video o rozbalování podložky puzzle:

Uložte puzzle do podložky

Právě jsem to popsal jako „uložení puzzle do podložky puzzle“, ale ve skutečnosti jste puzzle vložili do tvrdých kartonových trubek, které jsou dodávány s podložkou. A na konci těchto kartonových trubiček jsou dvě plastová víčka. Tyto uzávěry můžete odstranit, a pokud chcete puzzle uložit, můžete dílky skládačky snadno vložit do tuby z tvrdého kartonu. Nevýhoda: musíte všechny dílky znovu roztřídit a pak je znovu vysvětlit. Výhoda: jste velmi flexibilní a snadno si uklidíte celé puzzle.
Natočil jsem video, které vám ukazuje, jak vložit dílky skládačky do tvrdých kartonových trubiček a poté je uzavřít plastovým uzávěrem:

Skladování podložky puzzle: jak to funguje?

Uložení nebo umístění vaší puzzle podložky je velmi snadné, zabere málo místa a můžete ji postavit nastojato nebo položit na podlahu. Několik kousků může sklouznout, když jej postavíte na výšku, ale podle mých zkušeností to není tak špatné. Například:
puzzle-in-puzzle-mat-svinutý proti zdi-600-800

Jakou podložku si mám vybrat pro své puzzle?

To zůstává těžká otázka a také těžké na ni odpovědět. Je to přesně to, co máte rádi jako luštitel. A samozřejmě jaké puzzle z toho, kolik dílků vyrobíte nebo chcete vytvořit na podložce puzzle. Pro pohodlí předpokládám puzzle 1000 dílků a že k tomu potřebujete podložku na puzzle. Zde máte dvě možnosti:
1. Líbí se ti to NOT Omlouvám se, pokud se všechny vaše dílky skládačky NEVHODÍ na podložku puzzle – a přečtěte si mé vysvětlení a rady níže (!)
Vypadalo by to například takto:
puzzle-mat-jumbo-puzzle-roll-puzzle-mat-puzzle-roll-500-to-1500-pieces
2. Líbí se ti to WEL Omlouvám se, pokud se všechny vaše dílky skládačky NEVHODÍ na podložku puzzle – a přečtěte si mé vysvětlení a rady níže (!)
Může to vypadat například takto – ujistěte se, že vaše podložka pod puzzle je dostatečně velká pro VŠECH 1000 dílků:
Puzzle-1000-dílků-Jan-van-Haasteren-Eurovision-Songfestival-dílky-puzzle-vysvětlené-a-krabice

Výběr podložky pro puzzle pro situaci: „1. najdete to NOT špatné, pokud se všechny vaše dílky skládačky NEVHODÍ na podložku puzzle“
Jako příklad můžete tuto situaci vidět na videu níže. já mám puzzle složené z 1000 dílků (vertikální – rozměry 49×68 cm) a používám Logická podložka Qualico pro 1000 A 1500 kusů (rozměry 122 cm šířka a 66 cm výška). Jak vidíte, dílky puzzle v podložce NEMŮŽETE srolovat (zatímco na této podložce puzzle můžete dokonce vytvořit puzzle s 1500 dílky):

V tomto případě si můžete koupit puzzle podložku, která je uvedena na krabici, například 500-1000 kusů. Maximální rozměry jsou například 118 centimetrů (délka) x 66 centimetrů (výška). Pokud zvolíte tyto rozměry puzzle podložky, nevejde se na podložku všech vašich 1000 dílků! Své puzzle z 1000 dílků si jistě můžete vyrobit na své podložce, žádný problém. Funguje velmi dobře. V tomto případě vám však nebude vadit, když srolujete puzzle do podložky, že většinu svých dílků do podložky NEMŮŽETE srolovat. Ty pak vložíte zpět do své krabice (nebo přihrádek na třídění puzzle) a musíte tyto dílky skládačky znovu vysvětlit (otočit je), pokud chcete znovu začít hádat a znovu rozvinout podložku puzzle. Pokud jste v pořádku, na puzzle o 1000 dílcích budete potřebovat podložku na puzzle o rozměrech 118 centimetrů (délka) x 66 centimetrů (výška). Můžete si například koupit:
Puzzle podložka Jumbo 'Puzzle & Roll Puzzle podložka Puzzle roll 500 | 1000 | 1500 kusů

Výběr podložky pro puzzle pro situaci: „2. najdete to WEL špatné, pokud se všechny vaše dílky skládačky NEVHODÍ na podložku puzzle“
Jako příklad můžete tuto situaci vidět na videu níže. já mám HEMA foto puzzle 1000 dílků (rozměry 50×70) vyrobeno na jednom JUMBO puzzle podložka pro puzzle do 3000 dílků. Rozměry této podložky: rozměr 152 centimetrů (šířka) x 100 centimetrů (výška). Podívejte se na video – všechny dílky srolujete do podložky puzzle:

Moje rada k tomuto: pokud chcete vyrobit puzzle s 1000 dílky – kupte si podložku na puzzle s 3000 dílky (přesvědčte se sami velikost puzzle podložky a vašeho puzzle!).
V tomto případě obvykle kupujete podložku na puzzle, která je vhodná pro puzzle 1500 – 3000 dílků (nejlépe podložku na puzzle od 3000 dílků, ale velikosti si ověřte sami!). Tyto typy formátů považuji za ideální pro puzzle o 1000 dílcích, například velikost těchto podložek puzzle je 152 centimetrů (délka) x 100 centimetrů (výška). Pro moje puzzle o 1000 dílcích mám puzzle podložku, která je 160 centimetrů široká a 90 centimetrů vysoká. Velmi pěkné, dává vám trochu místa navíc (podívejte se na tento prostor navíc a podívejte se, jak vypadá puzzle o 1000 dílcích na takové podložce puzzle) Pokud si koupíte tuto velikost puzzle podložky, jistě se na ni vejde všech vašich 1000 dílků! Takže když srolujete svou podložku s puzzle, opravdu srolujete všech svých 1000 dílků do podložky s puzzle, a až příště budete chtít znovu začít lámat hlavu, dílky okamžitě rozbalíte, když podložku s puzzle rozbalíte. Ideál. Pokud byste si tuto situaci přáli, vyberte si puzzle podložku o rozměrech minimálně 152 centimetrů (délka) x 100 centimetrů (výška). Můžete si například koupit:
Puzzle podložka Jumbo 'Puzzle & Roll Puzzle podložka Puzzle role 1000 | 1500 | 2000 | 3000 kusů

Jak velká je podložka na puzzle?

Udělal jsem přehled rozměrů všech podložek puzzle A přehled všech rozměrů puzzle. Můžete přesně vidět, které puzzle s kolika dílky se vejde na kterou podložku puzzle! Zobrazit stránku 'Jak velká je podložka na puzzle"

Existují alternativy k podložce puzzle?

Určitě existují alternativy k podložce puzzle, které mohou být následující:

Ne. Wat Definice
1. Stůl do obývacího pokoje Jen si pořád lámete hlavu na stole v obývacím pokoji. Buď byste měli být schopni nechat své puzzle na něm, NEBO dokončit puzzle jedním tahem
2. skládačka skládaček Složka na puzzle nebo pouzdro na puzzle nebo portapuzzle: všechna slova, která znamenají totéž.
3. Dřevěné puzzle deska Existují také dřevěné puzzle desky, v mnoha různých typech a velikostech. Můžete si je vyrobit, pokud jste šikovní. Některé mají dokonce posuvné systémy.
4. Zásobník Řadu táců můžete také velmi levně zakoupit a umístit na ně své dílky puzzle. Tyto zásobníky pak naskládáte na sebe.
5. Zásobníky na třídění puzzle Další možností je použití zásobníků na třídění hlavolamů v různých tvarech. Ty jsou také docela levné a snadno se skládají na sebe.