Kupte si podložku na puzzle

Tato stránka obsahuje následující témata, která vám mohou pomoci, pokud si chcete koupit podložku na puzzle:

1. Co je to puzzle mat

příklad puzzle mat
Příklad zelené plstěné podložky

Podložka puzzle je tenká podložka z látky nebo plsti, kterou používáte k navinutí puzzle kolem lepenkové trubice. Poté kolem něj navléknete dvě elastické pásky a poté můžete puzzle srolovat a položit jinam ve svém domě. Mluvíme tedy o puzzle podložce na skládačky. Tato podložka puzzle by se neměla zaměňovat s jinými podložkami puzzle používanými ve sportu, tělocvičnách a organizacích péče o děti:

2. Jak funguje podložka puzzle

příklad obsahu puzzle mat
Příklady dílů puzzle podložky

Jak podložka puzzle funguje? Zdá se to docela jednoduché: položíte puzzle - srolujete podložku s puzzle - někam položíte podložku s puzzle - rozbalíte podložku. Ale: je toho určitě víc, ne všechno je tak samozřejmé, jak se zdá. Určitě ne, pokud si chcete koupit podložku na puzzle, je dobré vědět, jak něco funguje. Protože pak si můžete dobře vybrat. Vytvořil jsem o tom samostatnou informační stránku 'Jak funguje podložka na puzzle".3. Proč byste si měli koupit podložku na puzzle

Pokud skládáte hádanku (poprvé nebo častěji), nemusíte ji dokončit na jeden zátah. Nicméně: vaše skládačka pak může být 'v cestě', například na vašem jídelním stole nebo na podlaze v obývacím pokoji. Není užitečné, pokud tam puzzle zůstane několik dní. Řešení: kupte si podložku na puzzle! Velkou výhodou podložky puzzle je, že do ní srolujete své puzzle a poté podložku puzzle (včetně puzzle, které je v ní srolované a včetně volných dílků) položíte někam jinam. Výsledkem je, že vaše hádanka již nebude „v cestě“. Pokud máte čas a chuť si znovu lámat hlavu, vezměte si podložku a znovu ji rozbalte a můžete hned pokračovat v lámání hlavy. Ideální a snadné a rychlé. Pokud se chystáte koupit puzzle podložku, existují některé výhody a nevýhody puzzle podložky. Je dobré vědět, že pokud si po přečtení nevýhod stále chcete koupit něco dalšího, na čem si budete lámat hlavu, přečtěte si 'alternativní možnosti koupit místo puzzle mat".

Výhody podložky na puzzle

Udělal jsem několik soupisů věcí, které lidé zmiňují, výhody níže nejsou mými výhodami, ale mohou to být možné výhody:

 • Puzzle se snadno pohybuje
 • Puzzle pěkné a přehledné: všechny dílky puzzle jsou na 1 podložce
 • Podložku s puzzle lze snadno uchopit a začít si lámat hlavu po dobu 10 minut a také velmi snadno skladovat: obojí s minimální námahou
 • Svou puzzle aktivitu můžete přesunout na několik dní, protože puzzle můžete odložit
 • Snadno se skladuje, protože zabírá málo místa, lze jej skladovat ve stoje
 • Nemusíte všechny dílky skládačky vkládat zpět do krabice, což ušetří spoustu času
 • Hádanky dobře v jakémsi 'cítil'-Podklad
 • Dílky puzzle se snadno posouvají na podložku puzzle
 • Nárazy – pokud existují! – se z nich dá poměrně snadno dostat žehlení podložky puzzle
 • Puzzle podložky nejsou drahé, k dispozici od 15 eur. Bit v závislosti na velikosti podložky puzzle, kterou potřebujete
 • Pokud se na něj dostane zvířecí chlup: podložku puzzle snadno očistíte vlhkým hadříkem

Nevýhody podložky na puzzle

Udělal jsem několik soupisů věcí, které lidé zmiňují, níže uvedené nevýhody nejsou moje, ale mohou být potenciálními nevýhodami:

 • Některé dílky skládačky mohou při srolování podložky vypadnout z podložky
 • Některé dílky skládačky se mohou převrhnout, když srolujete a rozbalíte podložku skládačky, takže musíte ještě otočit (x) počet dílků, než budete moci začít znovu hádat.
 • Skládačky se „poškodí“, když je srolujete do podložky
 • Puzzle se může rozpadnout při rolování nahoru nebo dolů
 • Dílky skládačky se zachytí na volných vláknech
 • Puzzle mat může vyjít z krabice / balení v některých případech hrbolatý, když si ji koupíte
 • Skládačky jsou není snadné klouzat po podložce puzzle
 • Pokud máte domácí mazlíčky, zvířecí chlupy se mohou dostat na podložku puzzle4. Na co si dát pozor při nákupu podložky na puzzle

Pokud si chcete koupit podložku na puzzle, můžete zvážit několik aspektů podložky. Jsou to následující:


1. Velikost podložky puzzle
Koupit puzzle mat Friendly a rozměry na stránce
Zkontrolujte velikosti svého puzzle A puzzle podložky

Co je nejdůležitější, pokud jste se přesto rozhodli koupit podložku na puzzle: jakou velikost nebo velikost podložky na puzzle si koupíte? Mnoho luštitelů skládá puzzle z určitého počtu dílků. Například někteří lidé (včetně mě) vytvářejí pouze 1000 dílků puzzle. Proč? Těch 1000 dílků se ještě dá zvládnout, netrvá to PŘÍLIŠ dlouho (složení 8 puzzle o 1 dílcích mi trvá v průměru 1000 hodin) a ani nejsou PŘÍLIŠ velké. Pro informaci, 1000 dílkové puzzle má obvykle rozměry 68 cm x 49 cm a 5000 dílkové puzzle má rozměry 1,57 m x 1,07 m. To je docela rozdíl, zvláště když uvážíte, že na puzzle o 5000 dílcích potřebujete docela dost místa na skládání. S vědomím, že skládačka má rozměry 1,57 metru na 1,07 metru a že často třídíte dílky skládačky kolem skládačky. Prostor, který potřebujete, je tedy slušný. Pokud si chcete vybrat správnou velikost puzzle podložky, záleží na 2 položkách, a to:
A) Jak rád luštíte
Popsal jsem to jako podrobné vysvětlení: 'Jakou podložku na puzzle si mám vybrat'. To je velmi důležité při určování velikosti puzzle podložky, kterou chcete koupit. Ale jakou podložku na puzzle byste si měli vybrat – pokud jde o velikost nebo velikost – záleží čistě na tom, co rádi skládáte. Vysvětlím to. Předpokládejme, že skládáte puzzle o 1000 dílcích. Koupíte si podložku na puzzle s nápisem „pro puzzle do 1000 dílků“ (takže i pro puzzle s 500 dílky). To téměř vždy znamená, že nemůžete položit VŠECHNY dílky puzzle na podložku, a proto je nemůžete srolovat do podložky. Když pak puzzle srolujete, musíte zbývající dílky vložit do krabice. A pokud si znovu začnete lámat hlavu, budete muset všechny ty kousky vysvětlit znovu. Osobně si nemyslím, že je to ideální, ale je na vás, zda vám to bude vadit nebo ne. Chcete si o tom přečíst více? Pak si přečtěte mé podrobnější vysvětlení o 'jakou podložku si mám vybrat pro skládanky, které vyrábím".

B) Počet dílků puzzle, které vytvoříte
Kromě toho je proto důležité, zda puzzle skládáte 'vždy' po 1000 dílcích, nebo 5000 dílcích, nebo zda je vám to jedno. Pak se podívejte, jaké velikosti puzzle podložky vám vyhovují.
Takže: jaká velikost puzzle podložky se hodí na puzzle o určitém počtu dílků? Udělal jsem pro to přehled:
- Puzzle podložka 500 dílků
- Puzzle podložka 1000 dílků
- Puzzle podložka 1500 dílků
- Puzzle podložka 2000 dílků
- Puzzle podložka 3000 dílků
- Puzzle podložka 5000 dílků
- Puzzle podložka 6000 dílků


2. Cena podložky puzzle
V průměru stojí puzzle podložky 10 – 50 EUR. To pak platí pro puzzle 500 – 4000 dílků. Podložky s puzzle se proto mohou výrazně lišit v ceně. Máte velmi levné podložky na puzzle a velmi drahé. Udělal jsem přehled cen podložek puzzle pro různé dílky puzzle:

Pokud si chcete přečíst vše o cenách podložek puzzle, přečtěte si 'Kolik stojí podložka na puzzle".


3. Materiál podložky puzzle
Ve videu níže můžete vidět vysvětlení dvou hlavních materiálů podložky puzzle: zelené plstěné podložky a černé gumové podložky:

Materiál, ze kterého je podložka puzzle vyrobena, je velmi důležitý, pokud si chcete koupit podložku s puzzle. Puzzle položíte na materiál podložky puzzle. Které materiály můžeme rozlišit?

Pokud si chcete přečíst vše o rozdílech mezi těmito dvěma materiály podložek puzzle, přečtěte si 'Materiál puzzle podložky z čeho jsou vyrobeny a který si mám vybrat".


4. Typ puzzle podložky (rolovatelné nebo ne)
V zásadě lze každou podložku na puzzle srolovat, jinak to není podložka na puzzle. Vím však, že na Bol.com jsou pod hlavičkou 'Top 10 puzzle mats' také podložky bez puzzle. Někdy tam jeden je skládačka skládaček mezi. Složka puzzle je také užitečná a může být možností, jak si ji zakoupit. Často to zavíráte a zapínáte na zip. Máte také ještě jeden puzzle stojan. Stojan na puzzle je vyroben z tvrdého materiálu a je to jakási tvrdá deska (často mírně zkosená pro snadnější hádanky), na kterou pokládáte puzzle. Stojan s puzzle však nesrolujete. Další variantou je a dřevěné puzzle deska, ale tomu se opravdu nedá říkat podložka na puzzle. Ale pak jste měli téměř všechny typy a varianty.6. Kdo si koupí podložku na puzzle

příklad zásobníků na třídění puzzle
Místo podložky na puzzle používáte podnosy na třídění puzzle
Podložka na puzzle je zvláště užitečná, pokud vám dokončení puzzle trvá déle. Takže to nedáte na jeden zátah. Například na 1 dny přestanete dělat hádanky. A pak nechcete, aby vám váš hlavolam překážel například na jídelním stole. Abyste tam už nemohli jíst 🙂 Pak je podložka puzzle velmi užitečná: puzzle s dílky srolujete do podložky a umístíte ji někam do obýváku do role puzzle. Můžete dokonce použít podložku na puzzle, pokud chcete puzzle složit 3x. Je to však téměř nutnost, pokud luštíte častěji. Ale: existují alternativy k podložce puzzle? Ano, své puzzle můžete také uložit, pokud si koupíte 1 z následujících možností:
Ne. Wat Definice
1. Stůl do obývacího pokoje Jen si pořád lámete hlavu na stole v obývacím pokoji. Buď byste měli být schopni nechat své puzzle na něm, NEBO dokončit puzzle jedním tahem
2. skládačka skládaček Složka na puzzle nebo pouzdro na puzzle nebo portapuzzle: všechna slova, která znamenají totéž.
3. Dřevěné puzzle deska Existují také dřevěné puzzle desky, v mnoha různých typech a velikostech. Můžete si je vyrobit, pokud jste šikovní. Některé mají dokonce posuvné systémy.
4. Zásobník Řadu táců můžete také velmi levně zakoupit a umístit na ně své dílky puzzle. Tyto zásobníky pak naskládáte na sebe.
5. Zásobníky na třídění puzzle Další možností je použití zásobníků na třídění hlavolamů v různých tvarech. Ty jsou také docela levné a snadno se skládají na sebe.

7. Kdy koupit podložku na puzzle

Kdy si vlastně podložku na puzzle kupujete? Určitě se doporučuje, pokud skládáte puzzle od 500 dílků. Proč od 500 kusů? Protože ty puzzle už mají rozumnou velikost (49 x 35 centimetrů). Jakmile má puzzle přiměřeně velký rozměr, začíná být zajímavé koupit si podložku na puzzle. Čím větší je hlavolam, tím dříve „překáží“. Samozřejmě trochu podle toho, jak velký je váš dům nebo prostor, kam puzzle umístíte. Puzzle 500 dílků ale není tak velké (k tomu se prodává pouze 1 podložka na puzzle), ale puzzle z 1000 dílků téměř jistě potřebuje podložku na puzzle. Částečně proto, že je poměrně velký (68×49 centimetrů), ale také proto, že trvá poměrně dlouho (můj průměr je 8 hodin). Puzzle podložky jsou k dispozici pro puzzle s 500, 1000, 1500, 2000, 3000, 5000 a 6000 dílky. Většina podložek na puzzle je k dispozici pro puzzle s 1000, 1500 a 2000 dílky. Mimochodem, jakou podložku na puzzle byste si měli koupit? Jinými slovy: když položíte puzzle z 1000 dílků, koupíte si také podložku na puzzle z 1000 dílků? Moje rada: ne, kupte si podložku na puzzle s 3000 dílky. Proč? Přečtěte si můj článek na 'Jakou podložku na puzzle si mám vybrat".8. Kde koupit podložku na puzzle

Máte dvě možnosti, pokud si chcete koupit puzzle podložku pro vaši skládačku, a to:


Kupte si novou podložku na puzzle
Zakoupením nové puzzle podložky můžete:
- Online
Svou puzzle podložku si můžete koupit online v mnoha internetových obchodech. Dobrým tipem je porovnat je mezi sebou. Napsal jsem recenzi na každou podložku, kterou jsem použil. Přesně víte, jak to funguje, a můžete porovnávat ceny. Podložky puzzle si můžete objednat také online prostřednictvím:
Bol.com, Intertoys, Blokker, Ravensburger, Puzzlediscounter.nl, Wehkamp.nl a možná i řada méně známých internetových obchodů nebo webů.
– V (hračkářském) obchodě
Pokud si chcete koupit svou puzzle podložku v obchodě, navštivte známé hračkářství jako jsou: Top1toys, Intertoys. Knihkupectví ale mohou nabídnout i podložky na puzzle, například Bruna nebo Blokker.


Kupte si použitou podložku na puzzle
Pokud chcete ušetřit, můžete si svou podložku na puzzle koupit z druhé ruky, například na marktplaats.nl a Facebook Marketplace. Nevýhodou podložky na puzzle z druhé ruky může být to, že je pravděpodobnější, že obsahuje prach nebo chlupy od domácích mazlíčků – to se může stát i dříve zelené plstěné puzzle podložky. Velkou výhodou je samozřejmě cena! Někdy si ještě můžete koupit celé zabalené podložky puzzle za zvýhodněnou cenu. Mějte na paměti, že mohou být náklady na dopravu.9. Jaká je nejlepší podložka na puzzle (10 nejlepších podložek na puzzle)

Dělám revizi každé podložky, kterou používám, a sdílím své zkušenosti s každou podložkou. Vytvořil jsem pro to speciální stránku. Níže je uveden úplný seznam nejlepších podložek z mých vlastních recenzí a testů. S každou podložkou puzzle uvádím vysvětlení, proč má určité skóre. Pokud existuje lepší podložka na puzzle, změním tuto top 5. Stručně řečeno, 5 nejlepších v tabulce (na této stránce můžete také vidět 10 nejlepších podložek na puzzle):


Pokud si chcete přečíst vše o tomto testu puzzle mat, přečtěte si stránku 'Nejlepší podložka na puzzle".10. Jaké značky podložek na puzzle máte

Samo o sobě není mnoho značek podložek na puzzle s širokou nabídkou podložek na puzzle - Jumbo má asi 4 různé. Ale pokud chcete úplný přehled značek – nyní je jich celkem 22:

Skládací podložky Jumbo
Puzzle podložky Ravensburger
Questmate Puzzle Mats
Přátelské puzzle podložky
Logické podložky Qualico
Klub
Puzzle podložky Awemoz
Puzzle podložky Clementoni
Puzzle podložky Aqtico
Innovaland
Schmidt Puzzle Mats
Podložky na puzzle Fedec
Podložky na puzzle Jig Puz
V&B Products Puzzle podložky
Decopatent puzzle podložky
Puzzle Mats Zaloife
Puzzle podložky v silném designu
Podložky Coolhome Puzzle
CT (ComfortTrends) Puzzle podložky
Puzzle podložky Educa
Puzzle podložky Levay
Puzzle podložky Cobble Hill

11. Puzzle podložky a slevy nebo nabídky

Sám se ve slevách na puzzle podložky nevyznám. ale nepochybně tam jsou. V každém případě jsou podložky puzzle, které koupíte přes marktplaats.nl nebo Facebook Marketplace, levnější. Ověřte si kvalitu tím, že si podložku s puzzle vyzvednete na místě, aby vás nečekala nepříjemná překvapení. Zelená plstěná podložka na puzzle se určitě může zaprášit dříve. Další možností je sledovat slevy v internetových obchodech nebo obchodech. Nabídky určitě budou.12. Kupte si alternativy k podložce puzzle

Určitě existují alternativy k podložce puzzle, které mohou být následující:

Ne. Wat Definice
1. Stůl do obývacího pokoje Jen si pořád lámete hlavu na stole v obývacím pokoji. Buď byste měli být schopni nechat své puzzle na něm, NEBO dokončit puzzle jedním tahem
2. skládačka skládaček Složka na puzzle nebo pouzdro na puzzle nebo portapuzzle: všechna slova, která znamenají totéž.
3. Dřevěné puzzle deska Existují také dřevěné puzzle desky, v mnoha různých typech a velikostech. Můžete si je vyrobit, pokud jste šikovní. Některé mají dokonce posuvné systémy.
4. Zásobník Řadu táců můžete také velmi levně zakoupit a umístit na ně své dílky puzzle. Tyto zásobníky pak naskládáte na sebe.
5. Zásobníky na třídění puzzle Další možností je použití zásobníků na třídění hlavolamů v různých tvarech. Ty jsou také docela levné a snadno se skládají na sebe.