Materiál podložky puzzle: jaké existují a jakou si můžete vybrat?

Materiál, ze kterého je podložka puzzle vyrobena, je velmi důležitý, pokud si chcete koupit podložku s puzzle. Puzzle položíte na materiál podložky puzzle. Které materiály můžeme rozlišit?

Na jaké položky z materiálu puzzle mat byste měli věnovat pozornost?

Pokud se chystáte koupit puzzle podložku, materiál je důležitý:

1. Snadno posouvejte dílky skládačky
Posouvání dílků skládačky je velmi důležité, protože je velmi příjemné, pokud jste někde na svou podložku umístili blok např. 5 dílků a najednou jej můžete spojit s jiným místem v rámci vašeho puzzle. Pak byste chtěli posunout ten blok s 5 dílky puzzle a nemuset ho zvedat (protože se pak často rozpadnou). Pak je velmi příjemné, když má puzzle podložka snadno klouzavý povrch.
2. Ušpiní se podložka puzzle snadno?
To trochu závisí na tom, jak čistý je váš dům a kde v domě lámete hlavu a zda máte například domácí mazlíčky. Mám doma kočky a mám zkušenost, že si moc rády lehnou na podložku puzzle. Zřejmě se jim to líbí. Pak se na ní zadělají chlupy a po pár hádankách na puzzle podložce je fajn, když ji snadno očistíte třeba vlhkým hadříkem.
3. Lze podložku puzzle také snadno čistit?
Je hezké, když můžete snadno vyčistit podložku s puzzle přístupným způsobem. Líbí se mi, když to můžu udělat rychle vlhkým hadříkem. Že to nemusíte prát třeba v pračce a nechat uschnout.

Které puzzle podložky jsem testoval?

Jako příklad jsem vzal dvě puzzle podložky, a to:
1 z JUMBO puzzle podložka pro puzzle do 3000 dílků (se zelenou plstěnou podložkou na puzzle)
jumbo_puzzelmat_voor_puzzel_van_1000_1500_2000_en_3000_stukjes_alles_uitgelgd_op_de_puzzelmat_zelf 600x400
2 z Logická podložka Qualico pro puzzle do 1500 dílků (s černou gumovou podložkou na puzzle)
Logická podložka Qualico až 1500 dílků - vše z krabice shora

Zelená plstěná podložka puzzle – co je charakteristické pro zelenou plsť?

V mém případě: puzzle podložka JUMBO pro puzzle do 3000 dílků
- Přesouvání dílků skládačky: to je v pořádku, ale pokud to porovnáte s gumovou podložkou, je to snazší na gumové podložce.
- Zašpinit se: zelená plstěná podložka se „zašpiní“ dříve, protože do ní mohou dříve uvíznout vlasy nebo prach. OVŠEM: toto opravdu záleží na tom, zda máte domácí mazlíčky, jak čistý je váš dům a kde lámete hlavu!
- Čistit: zelená plstěná podložka puzzle se dá čistit vlhkým hadříkem, ale nedostanete z ní všechny vlasy a/nebo prach, takže musíte pracovat přísněji. Vložte například plstěnou podložku do pračky. Ale: velmi rozhodující je, jak špinavá je vaše podložka pod puzzle a jak čistou ji chcete? S vlhkým zeleným hadříkem můžete svou zelenou plstěnou podložku docela dobře vyčistit. Pokud máte opravdu rádi čistou-čistou, pak by měla být použita pračka.Gumová podložka puzzle – co je charakteristické pro gumu?

V mém případě: puzzle podložka Qualico pro puzzle do 1500 dílků
- Přesouvání dílků skládačky: Tohle je fajn. Podložka puzzle Qualico je vyrobena z Neopren. Jedná se o druh gumy, ze které jsou vyrobeny i potápěčské obleky. Nebo například podložky pod myš. Opravdu klouže snadněji ve srovnání se zelenou plstěnou podložkou.
- Zašpinit se: Qualico se se mnou taky zašpinil, doma chodily 2 kočky. Na černé gumové podložce však rádi leží méně než na zelené plstěné podložce puzzle. V mém případě se obě podložky stejně zašpiní kočičími chlupy i normálními chlupy a prachem.
- Čistit: gumová podložka na puzzle se čistí o něco lépe vlhkým hadříkem než zelená plstěná podložka na puzzle. Nicméně jak na gumové podložce puzzle, tak na zelené plstěné podložce puzzle je žehlení vlhkým hadříkem přes velikosti puzzle jemné a snadné. Nicméně: ten gumový se čistí jen o trochu lépe.


Test zelené plstěné podložky na puzzle versus gumové podložky na puzzle ve videu

Vše výše uvedené můžete vidět také v následujícím videu:Takže: je lepší zelená plstěná podložka na puzzle nebo gumová černá podložka na puzzle

Položka Plstěné puzzle Mat Gumová podložka na puzzle
Snadné posouvání dílků puzzle
Ušpinění od podložky puzzle
Snadné čištění
Cena Puzzle Mat

Moje rada: vyberte si sami. Neexistuje 1 konečný konečný verdikt. Protože zelená podložka na puzzle je téměř vždy (mnohem) levnější než ta gumová. A s jednou osobou se podložka puzzle nikdy neušpiní a s druhou ano. To je moje zjištění při testování těchto dvou podložek na puzzle od těchto dvou značek. Pokud si koupíte podložku na puzzle jiné značky, mohou se lišit i materiály.

Přehled všech zelených plstěných podložek a všech gumových černých podložek

skládačka Počet kusů Chci Pryž
1500
3000
1500
1500
1000
3000
5000